Yalova Termal Belediye Başkanlığı KPSS 60-65 Puanla Memur Alımı Yapacak…

Yalova ili Termal Belediye Başkanlığı İŞKUR üzerinden yayımladığı haberde KPSS 60-65 puanla memur alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanında Yalova Termal Belediye Başkanlığı; Mühendis, Memur, Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri iş gruplarına personel alımı yapacağını belirtti. Yalova Termal Belediye Başkanlığı alım yapılacak 4 kadronun başvuru tarihlerini ise 19 Nisan- 23 Nisan tarihleri arasında olduğunu belirtti. Yalova Termal Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan bir diğer şart ise; İtfaiye Eri, Zabıta Yönetmenliği ve Düz Memur iş gruplarına ilk defa atanacakları yakından ilgilendiriyor. İlk defa atanacak memur adayları sınava dair ve atama hükümlerine göre; sınıfı, derecesi, nitelikleri, KPSS puanı, KPSS türü ve diğer şartları taşımak kaydıyla açıktan atama yapılacağı duyuruldu.

MEMUR ALIMI İÇİN GEREKEN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR ?

Genel şartlardan ilki, öncelikle Türk vatandaşı olmak gerekir. Devletin Kamu haklarından mahrum olmamak gerekir. Başvuru yapacak adayların, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ya da herhangi bir bedensel engeli bulunmaması gerekir. Sadece erkek adaylar için geçerli şart ise askerlik şartıdır. İş başvurusunda bulunacak erkek adayların; askerlik ile ilgisinin bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş ya da askerlik çağına gelmiş askerliğini yapmış  olmaları gerekir. Türk Ceza Kanuna göre; başvuru yapacak adayların herhangi bir kasten işlenen suçtan bir yıl ya da daha fazla süreyle hapis cezası almamış olmaları gerekir. Düzenin işleyişinde zimmet, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma gibi durumlardan mahkum olmamak gerekir.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İÇİN GEREKEN ÖZEL ŞARTLAR NELERDİR ?

İlan edilen meslek grupları için gereken öğrenim şartını taşımak ve 2020 yılında yapılan KPSS de gereken memur puanını almış olmak gerekir. Başvuru yapan adaylar eğer ki daha önce kamu veya kamu kuruluşunda çalışmış ise bu kuruluşlardan herhangi bir disiplinsizlik suçuyla işten çıkarılmamış olması gerekir. Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmuş olması gerekir. Başvuru yapacak adayların en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu