Seren Serengil’e Mahkeme Şoku! Hakarete Uğradım İddiası!

Seren Serengil'in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla Can Tanrıyar’i kastettiği ve hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açıldığı biliniyordu. Seren Serengil hakim karşısına çıktı. Paylaşımını kabul eden Seren Serengil “hakaret kastım bulunmamaktadır. Yalnızca bir kadın olarak sesimi duyurmayı istedim” dedi.

Seren Serengil ile Can Tanrıyar arasında sular durulmak bilmiyor. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Seren Serengil tutuksuz olarak geldi. Müşteki Can Tanrıyar’ı avukatı temsil etti. Sanık Seren Serengil kimlik sorgusunda sanatçı olduğunu ve aylık gelirinin 10 bin TL olduğunu belirtti. Sanık Serengil’in savunmasında 17 yıldır televizyonda program yaptığı belirtildi ve Can Tanrıyar’ı sanat camiasından tanıyorum, sabah programı yaptığı bir dönemde de müştekinin eski eşi Petek Dinçöz’ü yayınlama mı istemişti.

Ayrılma kararı aldığı için müşteki eski eşini sürekli tehdit etmiş ve şantaj uygulamış. Petek Dinçöz bu iddialarla ana habere kadar konu oldu. Hatta Cumhurbaşkanını eşinden bile konuya ilişkin yardım talebinde bulundu diyen Serengil kendini bu sözlerle ifade etti. Daha sonra Petek Hanım’ın annesi ile ilgili asılsız iddialarda bulunmaya başladı. Petek Hanım hiçbir yerde çalıştırmamak için baskı uygulayan Can Tanrıyar müştekinin eskiden beri basını ve medyayı iyi tanıdığını yönlendirme yaptığını söyledi.

Bir Kadın Olarak Sessiz Kalamadım!

Can Tanrıyar’ın kendisini yemeğe davet edip kendisinin de katıldığını söyleyen Serengil nişanlılık ve evlenme sürecinde Can Tanrıyar ve oğlunun kendisi aleyhinde haber yaptığını müşterine engel olmaya başladığını ileri sürdüğü ve rengi bu durumda Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği yönünde haberler yapıldı. Ancak böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı ve beraat ettim. Eski eşi Petek Hanım’a yapmış olduğu şiddeti bana da uygulamaya kalktı. İddianamede yer alan sözler şahsıma aittir. Çünkü 2 yıldır şahsım, eşimle olan evliliğimde ve işimde uğraşıyor, iftiralar atıyor. Yalan haber yapıyor veya yaptırıyor. Dayanamayıp bunları söyledim. Ancak hakaret kastım bulunmamaktadır. Yalnızca bir kadın olarak sessiz kalmak istemedim ve sesimi duyurmaya çalıştım dedi. Mahkeme de hakim hakkında ceza verilecek olursa hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, uygulanmasını talep eden Serengil öncelikle beraatimi isterim dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu