Samsun Büyükşehir Belediyesinden Türkiye’de Bir İlk! İnter Aktif Dergi…

Türkiye'nin ilk kurumsal interaktif dergisi: Samsun E-Dergi yayın hayatına başladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'de bir ilke imza atılarak "Samsun E-Dergi" çıkarıldı.

Video ve ses içerikli kurumsal ilk interaktif dergi  “Edergi.samsun.bel.tr” adresi üzerinden yayınlanmakta dijital ortamda yayınlanan dergide pek çok kategori oluşturulmuş. Bilim, sanat ve aktüel kategorilerine ek olarak sağlık, eğitim, edebiyat, tarih, spor, günlük yaşam ve daha pek çok alanı kapsayan konu ve içerikler mevcut.

Büyükşehir Belediye Başkanı Duyurdu!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, konu ile ilgili düzenlediği basın toplantısı ile dergiyi tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan Başkan Mustafa Demir, Samsun’un tanıtılması amacıyla hazırladıkları dijital derginin ilk sayısını tanıtmaktan büyük mutluluk duyduğunu,148 sayfadan oluşan Samsun-E Dergi’nin yazılımından içeriklerine kadar her şeyin Samsun Büyükşehir’in basın biriminde yapıldığını söyledi.

Türkiye’de bir ilke imza attıklarını dile getiren Başkan Demir, “Samsun için bir ilki başarmak ve yapmak için bu adımı attıklarını. Samsun-E Dergi’nin üç ayda bir yayımlanacağını, niyetlerinin; şehrin tarihi,  kültürel ve sosyo-ekonomik değerleri ile sahip olduğu doğal güzellikleri tanıtarak şehrin farkındalığı ortaya çıkarıp Samsun’un tanıtımına katkı sağlama olduğunu söyledi. Başkan Demir; bir şehir gelişebilir ise toplumun dil ve kültürü de gelişebilir. Bu gelişim, nesillere de sirayet eder, bir hafızayı meydana getirir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir;Endüstri 4.0 çağına uygun olarak gelecek sayılarda derginin içeriğine sanal ve artırılmış gerçeklik özelliklerini de ekleyeceklerini. Bunun ile ilgili çalışmaların belediye bünyesinde çalışan arkadaşlar tarafından yürütüldüğünü. Bu sayede Samsun-E Dergi’nindünyanın her yerinden takip edilmesine imkân sunmuş olacaklarını söyledi. Dergiye isteyen herkesin”Edergi.samsun.bel.tr”adresi üzerinden kolayca ulaşabileceğini. Ayrıca takipçilerin, PDF olarak cep telefonlarına, tablet ve bilgisayarlarına dergiyi indirip arşivleyebileceklerini, bu uygulamanın belediyenin’sıfır atık’ projesine göstermiş olduğu hassasiyetin bir göstergesi olduğunu. Amaçlarının iyiyi, güzeli ve doğruyu paylaşmak olduğunu. Bu doğrultuda hazırlanan derginin okurların ve takipçilerin beğenisini ve takdirini kazanacağını. Çıktıkları bu yolda emeği geçen tüm çalışanlara gönülden teşekkürleri sunduğunu. Dergiyi takip edenlere keyifliokumalar temennisiyle” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu