Kredi Çekemeyenlere Kredi Kartından Nakit Avans Yöntemi

Kredi Çekemeyenlere Kredi Kartından Nakit Avans Yöntemi Kredi notu düşük olan kişiler bankalar tarafından kredi çekemezler. Bu durumlar içerisinde de acil nakit ihtiyaçları için kişiler farklı bir çözüm arayışı içerisine girerler. Bazı kişiler kredi kartından ödeme alırken, bazı kartlar için bu imkan bulunmuyor. Yalnızca alışveriş yapmaya imkan sunan ancak nakit avans çekmeye imkan sunmayan kartlar da bulunuyor. Kişiler acil nakit ihtiyaçları için kuyumculara giderek altın alışverişi yapabilir ve bir miktar ödeme ile paralarını nakde çevirebilirler. Kredi çekemeyenlere kredi kartından nakit avans yöntemi yazı içerisinde yer almaktadır. Kişiler bu yöntemleri uygulayarak kredi kartlarından nakit avans çekebilirler.

Kredi Kartından Nakit Çekme Yolları

Kredi kartından nakit çekme yöntemleri, bankalar tarafından kredi alamayan kişilerin araştırdığı bir konudur. Kişilerin kredi taleplerinin olumlu değerlendirilebilmesi için kredi notlarının 1300 ve üzerinde olması şartı aranmaktadır. Bu şartların altında olan kişilerin kredi talepleri reddedilecektir. Daha önceki kredi çekme geçmişleri araştırılır ve kişilere bunlara göre kredi verilir. Eğer kişiler daha önce çektikleri bir krediyi 4 ay ya da daha fazla geciktirmiş ise kredi almaları oldukça zordur. Sigortanın başlangıç tarihinden itibaren 6 ay dolmamış ise kişiler kredi çekerken zorlanabilirler. Ancak kişilerin yalnızca kendi kredi geçmişleri değerlendirmeye alınmamaktadır. Eğer kişi birisine kefil olmuş ve bu kişi ödemelerini yapmamış ise kişiye kredi verilmez.

Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir ?

Kredi kartından nakit avans çekmek oldukça kolaydır. Kişiler günün her saatindeki nakit ihtiyaçları için nakit avans çekebilirler. ATM’ler üzerinden gerçekleştirilebilen bu işlem için herhangi bir zaman sınırlaması yoktur. Nakit avans çekmenin en büyük avantajlarından birisi de herhangi bir masraf ödemesi alınmamasıdır. Nakit avans çekmek isteyen kişinin son 12 ay içerisinde kredi kartına yaptığı borcun %50’sini ödemiş olması koşulu aranır. Eğer kişi kredi kartı borcunun yarısından azını 3 kere ve daha fazla olacak şekilde ödemiş ise nakit avans çekme talebi reddedilecektir. Bu durumda kişi kredi kartı borcunu tamamen kapatmalı ve yeniden kredi kartından avans çekme talebinde bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu