İŞKUR Düz Memur Alımı İlanını Yayımladı!!! KPSS 55 Puan ile Memur Alımı Yapılacak

İş arayan ve KPSS den düşük alan vatandaşlar, düşük KPSS puanları ile memur alımlarını yakından takip ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Nevşehir Kozaklı Belediyesi’ne alınacak personel alımında katılım sağlayacak memur adaylarının puanlarının 55 ve üzeri olması gerektiğini belirtti. Nevşehir Kozaklı Belediyesi, İŞKUR üzerinden yayımladığı haberde 55 KPSS puanı ile “Memur” ve “Muhasebeci”, iş gruplarına alım yapacağını belirtti. Ayrıca KPSS 70 puanı ile “Şoför” bölümüne de alımların olacağını İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanda belirtildi.

İŞKUR BAŞVURU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR VE ÖZEL ŞARTLAR 

Öncelikle başvuruda bulunmak için Türk vatandaşı olunması gerekir. Devlet Memurları Kanunlarında belirtilen kamu haklarından mahrum kalmamak gerekir. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl ya da daha fazla süreyle hapis cezasına uğramış veya affa uğramışsa bile işe kabul edilemez. Ayrıca; zimmet, rüşvet, adam kayırma, hırsızlık, dolandırıcılık gibi görevi kötüye kullanma durumlarında da bu iş imkanlarından mahrum bırakılırsınız. Erkek adaylar için, askerliğini bitirmiş, askerlik yaşına henüz gelmemiş ya da askerliğini erteletmiş olması gerekir. İş başvurusu yapacak kişilerin herhangi bir akıl hastalığı veya işini aksatacak başka bir hastalığı olmaması gerekir. Aksi takdirde alımlara bu kişiler dahil edilemez. İŞKUR üzerinden başvuru yapan memur adayları yalnızca bir iş kadrosuna başvuru yapmak zorundadır.

Özel şartlar ise; ilan edilen iş alımı için gereken öğrenim şartını taşımak, 2020 yılında yapılan KPSS de belirtilen puanı almış olmanız gerekir. Şoför iş grubu için başvuru yapan kişilerin en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekir. Memur ve Muhasebeci olmak isteyen adayların ise en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekir. Başka önemli bir özel şartta adayın eskiden çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarında disiplinsiz ya da ahlaki nedenlerle işinden çıkartılmaması gerekir.

ADAYLARIN SÖZLÜ SINAVA KATILABİLMELERİ İÇİN;

Adayların iş ilanlarına katılım sağlarken istenilen belgeleri 22/04/2021 günü saat 17:00’a kadar Kozaklı Belediyesi’ne müracaatlarını yapmaları gerekir Eksik belgelerle veya kişisel eksik bilgilerle yapılan başvurular geçersiz sayılıp, Kozaklı Belediyesi tarafından işleme alınmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu