Girişimciler İçin Eğitim Ve Mentorluk Başvuruları Devam Ediyor

Karadeniz Sınır Ötesi İş Birliği programına sunulan “Karadeniz’de Pedal Çevirelim” Projesi Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazandı. Proje kapsamında eğitimler devam ederken, tüm sektörlerden iş fikirlerinin değerlendirileceği eğitimler için başvurular www.sakarya.bel.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde SUBÜ, Romanya, Gürcistan, Ukrayna ve Bulgaristan ortaklığıyla yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Karadeniz’de Pedal Çevirelim projesi kapsamında eğitimler devam ediyor. Eğitimler sonucunda, turizm sektöründe var olan işletmelerin kapasitesini yükseltmek ve sektördeki girişimcilerin sayısının artması hedefleniyor. Tüm sektörlerden iş fikirlerinin değerlendirileceği eğitimlere başvurular ile ilgili son dakika detaylar…

Tüm Sektörlerden İş Fikirleri Değerlendirilecek

Tüm sektörlerden iş fikirlerinin değerlendirileceği eğitimler ile ilgili yapılan açıklamalar şöyle; “Proje kapsamında iki eğitim ve mentorluk programı hazırladık. Bu eğitimlerin ilkinde iş fikri olan ve bu alanda iş kurmak isteyen yeni girişimci adaylarına eğitim ve mentorluk hizmeti vereceğiz. İkinci eğitimde ise otel, restoran, seyahat acentesi, hediyelik eşya ve benzeri turistik işletmeler için ve turistik, kültürel hizmetler sektöründe faaliyet gösteren STK temsilcileri, üyeleri, çalışanları için mentorluk eğitimi hazırladık. Sektör fark etmeden yeni iş fikri olan tüm hemşerilerimiz web sitemizi ziyaret ederek başvuruda bulunabilirler. Proje ile şehrimiz hem kazanacak hem gelişecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu