Erzurum Köprüköy Belediyesi KPSS 60 Puan ile Memur Alımı Yapıyor…

Erzurum Köprüköy Belediyesi KPSS 60 puan ile memur alımı yapacağını İŞKUR’un internet sayfası üzerinden yayımladığı haber ile duyurdu. KPSS 60 puan ile şu meslek gruplarına alım yapılacak; Mühendis, Veri Hizmetleri İşletmeni ve Tekniker kadrolarına olacağını duyurdu. Bu meslek gruplarına başvuruda bulunacak adayların, KPSS puanlarının en az 60 olması gerekiyor. Bunun yanında iş  başvurusu yapacak adayların bazı genel şartları ve özellikleri de taşımları gerekiyor. Adayların başvurularını gerçekleştirecekleri tarih ise 20-24 Mayıs tarihleri arasında olacaktır.

Erzurum Köprüköy Belediyesi tarafından yapılan duyuruda; mahalli idarelere ilk defa atanacak adayların, unvanı, sınıfı, derecesi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen meslek gruplarına açıktan memur alımı yapılacağını duyurdu.

ALIM YAPILACAK MESLEK GRUPLARI İÇİN GEREKEN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR ?

Memur alımına katılabilmek için öncelikle Türk vatandaşı olmak gerekir. Devletin sunduğu kamu haklarından mahrum olmamak gerekir. Meslek gruplarına aday olan vatandaşların görev yapmasına engel olacak akıl hastalığı ya da herhangi bedensel bir engelin bulunmaması gerekir. Her aday bulunan meslek gruplarından sadece bir tanesine başvuru yapabilme hakkına sahiptir. Erkek adaylar için gerekli olan şart ise askerlik şartıdır. Askerlik durumlarıyla ilgili erkek adayların, askerlik ile ilgilerinin bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş ya da askerliğini ertelemiş yahut askerliğini yapmış olanlar bu iş başvurusuna katılım sağlayabilirler. Türk Ceza Kanunun belirtmiş olduğu 53. Maddede başvuru yapacak adayın herhangi bir kasten işlenen suçtan bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile başvuru yapmaya hiçbir şekilde hak kazanamaz. Ayrıca zimmet, rüşvet, hırsızlık, sahtecilik gibi bir durumda da başvurunuz işleme alınmaz.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN ÖZEL ŞARTLAR İSE ;

Belirtilen KPSS puanının en az 60 olarak göz önüne alınmasıdır. Mezun olunan okul itibari ile öğrenimin belli edilmesi gerekir. Başvuru  yapacak adayların en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekir. Daha önce çalıştığı herhangi bir kamu kuruluşundan disiplinsizlik ya da ahlaki nedenlerle işten çıkarılmamış olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu