Belirli Bankalardan İcralık Olan Vatandaşlara 100.000 TL’ye Varan Kredi İmkanı

İcralık olmak bilindiği üzere, kişinin bankalara kredi, kredi kartı gibi borçlarının ödenmemesi sonucu bankaların alacaklarını avukata devretmesi demektir. Avukatlar bankadan alınan bilgilerden sonra icralık olan banka müşterilerine bir müddet süre verir. Avukatlar tarafından verilen süreye uyulmazsa evinize haciz veya herhangi bir malvarlığınıza el konur. Borçlarınız banka tarafından avukata devrolduktan sonra verilen sürede başka bir bankadan kredi çekebilirsiniz. İcralık olan kişilere kredi veren bankaların sayısı oldukça fazladır. Ancak her kredi banka tarafından verilirken bazı şartların yerine getirilmesi istenir.

İcralık olan kişilerin kredi alabilmesi için öncelikle aylık düzenli gelirlerinin olması gerekir. Aylık gelir, verilen kredinin sizin tekrar ödeyebileceğinizi gösterir. Bu durumda bankalar tarafından oldukça önemlidir. Bunun yanında çalıştığınız iş yerinde en son 6 aylık sigorta priminizin ödenmiş olması gerekir. İcralık olan kişilerin ödeme kredi başvurusu için yanlarında bir tane kefil ya da ev, iş yeri tapusunu ipotek göstermeleri gerekir. Bankalar genellikle icralık olan kişilere kredi verirken faiz oranını yüksek tutar. Alınan kredinin vadesini 60 aya kadar uzatabilirsiniz.

İCRALIK OLAN KİŞİLER BANKALARA KREDİ BAŞVURUSUNU NASIL YAPMALIDIR ?

Öncelikle belirtmek gerekir ki icralık olan kişilerin kredi başvurusunu kesinlikle internet üzerinden yapmamaları gerekir. Çünkü icralık olan bir kişinin kredi notu ve kredi sicili bozuk olacağı için hiçbir banka olumlu bir şekilde cevap vermez. Her bankadan alınan olumsuz cevap ise işi daha çok çıkmaza sürer. Bu yapılan başvurular olumsuz sonuçlandıkça kredi notunuz daha çok düşer. Bu sebeplerden dolayı başvurunuzu düzenli olarak maaş aldığınız bankalardan ya da sürekli çalıştığınız bankadan yapmanız daha olumlu sonuçlar verebilir. Krediyi almadan önce bankanın size kredi verip vermeyeceğini iyice düşünmeniz, kredi notunuz açısından oldukça önemlidir.

İCRALIK OLAN KİŞİLERE KREDİ VEREN BAZI BANKALAR;

Ziraat Bankası icralık olan kişilere en kolay ve en hızlı şekilde kredi veren banklardan biridir. Bu bankaya bir tane ipotek götürmenizin ardından 60 ay vadeye kadar 100 bin TL’lik kredi alabilirsiniz. Garanti Bankası, Finansbank, Vakıfbank gibi banklardan da kredi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu